10 trenerów i fit-motywatorów z YouTube’a

Chicago-Training-Studio

1. Jacek Bilczyński

Zdecydowany nr 1 na liście – Jacek Bilczyński. Trener personalny i jak o sobie pisze Lifestyle Coach (w sumie nie wiem co to dokładnie oznacza ;) Na jego kanale znajdziecie wysokiej jakości filmiki, kręcone bardzo dobrym sprzętem a przede wszystkim bardzo merytoryczne. Bez niedomówień i ciągłęgo odsyłania na szkolenia albo do zakupu jakiegoś super produktu jego autorstwa. Sporo krótkich materiałów zarówno z sali treningowej jak i z kuchni ale również filmy, w których Jacek przez 20 minut odpowiada na Wasze pytania. Największą zaletą jego kanału jest to, że nie publikuje kolejnej wersji filmu w stylu „jak szybko schudnąć 5kg” albo „jaka dieta na masę”. Jego materiały dotyczą tematów zdecydowanie rzadziej poruszanych na pozostałych Vlogach i właśnie dlatego mają taką wysoką wartość!

Dzięki materiałom z kanału Jacka wiem na pewno, że jeśli pojawi się kiedyś w moim mieście ze swoim Seminarium, na pewno się na nim pojawię. Dodatkowej wiedzy nigdy dość. Tymbardziej przekazywanej w taki sposób.

2. Zwierzak

Największy Zwierzak na polskiej scenie męskiej sylwetki. Wie jak szybko spalić pizzę, powie Wam jak nie zostać pyrdkiem i jak nie być babcią na siłowni. Obok jego kanału nie przejdziesz obojętnie. Najwięksi zawodnicy z kraju, łącznie z samymi mistrzami, Marek Oley Olejniczak, Tomasz Lech, Emil Kaleński, Adam Adamski, Piotr Piechowiak no oczywiście Radek Słodkiewicz oraz Norbert Fenix ze swoimi oryginalnymi ćwiczeniami. Nie ma drugiego takiego kanału i prawdopodobnie szybko nie będzie. Chciałoby się jednak czasem obejrzeć Zwierzaka w kuchni ale on jada chyba tylko w Fit Foodzie i Fit Malinie ;-) Absolutne must have do subskrybowania!

3. Radek Słodkiewicz

Jeden z najbardziej utytuowanych i z pewnością najbardziej rozpoznawalny polski kulturysta. Jego kanał to w 99% filmy z jego siłowni w Poznaniu. Siłowni z niesamowitym klimatem, nazywanej mekką polskich kulturystów. Spotkacie tu wszystkich zawodników wymienionych powyżej i wielu, wielu innych. Kuźnia talentów. Każdy amator żelastwa powinien ją odwiedzić i poczuć różnicę ćwicząc na prawdziwych hammerach, albo zejść do piwnicy i spróbowąć treningu w specjalnej klatce lub z wyjątkowymi hantlami, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Jeśli do Poznania macie trochę za daleko, możecie chociaż poczuć ten klimat na Youtube:

4. Michał Karmowski

Michała chyba przedstawiać nie trzeba. Utytułowany i doświadczony zawodnik. Obecnie z ekipy Treca. Na youtube obecny od dawna, na różnych kanałach, w tym głównie na swoim prywatnym, bardzo mocno angażujacym kanale. Bardzo dużo filmów, nie tylko z treningów ale własnie tez z kuchni jak i relacji z zawodów albo „dni z życia”. Nie będę się rozpisywał, bo Michała zna chyba każdy z Was. Zapraszam do subskrybowania:

5. Zapytaj trenera

Jeden z projektów marki Trec, w którym trenerzy z całego kraju odpowiadaja na nurtujace Was pytania. Kiedyś udzielał się tu głównie Michał Karmowski, dziś chyba co drugi zawodnik zostawił tu kilka groszy od siebie:

6. Fitlovers

Zwariowana i zakręcona para fit freaków. W 2014 roku z sukcesami zadebiutowali na scenie fitness i zamierzają powtórzyć to osiągnięcie w 2015 roku. Cały czas uśmiechnięci zarażają humorem, pasją i motywacją płynącą z ich filmów. Zdecydowanie moja ulubiona fit para na Youtube. Oglądajcie ich kanał i spróbujcie treningu z drugą połówką :)

7. Zontek Fit Zone

Paweł Zontek czyli kolejny trener z ekipy Treca. Sporo ciekawych wideo z treningów, opisy poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, właściwej rozgrzewki i rozciągania. Od czasu do czasu materiały kulinarne oraz  „na tropie promocji” wplatane w tygodniowe fit-wideo-logi. Kanał z pewnością wart „suba”. Polecam.

8. Da Costa TV

Karol Da Costa czyli Da Costa TV. Natural BodyBuilder mający również sporą grupę odbiorców i dzielący się swoją wiedzą poprzez vlogi. Zajrzyjcie, może akurat spodoba Wam się właśnie jego kanał.

9. Trener Mariusz Mróz

Nr 9 w moim rankingu to Mariusz Mróz. Młody trener z Poznania, który nie przestaje dokształcać się w tematyce treningu i zdrowego odżywiania. Może jego filmiki nie są specjalnie odkrywcze. Zapewne więcej informacji uzyskacie od Mariusza kupując dostęp do jego produktów on-line lub płyty DVD, ale z pewnością filmami ze swojego kanału dociera do bardzo dużej rzeszy odbiorców. Od niedawna pojawia sie na jego kanale więcej filmów z jego dziewczyna Martą, która również udziela treningów personalnych oraz konsultacji on-line.

10. Team Natural Mariusz Czerniewicz

Team Natural nie należy do moich ulubionych kanałów ale ze względu na ilość widzów i to co niewątpliwie na scenie osiągnął Mariusz, trzeba umieścić go w dziesiątce. Nie każdemu przypadnie do gustu sposób w jaki Mariusz komunikuje się ze swoimi widzami i treści jakie przekazuje na kanale ale trzeba mu oddać, że jako jeden z nielicznych pokazuje tu całe swoje życie. Okres przygotowań do zawodów od pierwszego do ostatniego dnia, relacje z zawodów z USA, których nie znajdziecie nigdzie indzie i wiele innych ciekawych materiałów. Jak to mówią, Mariusza można uwielbiać, można i kompletnie nie trawić ale nie można przejść obok #teamnatural obojętnie.

Wiem, że do kręcenia filmów przymierza się Akop Szostak razem z żoną Sylwią i Karolina Kocięda. Znając ich dotyczasowe osiągnięcia i treści które prezentują w social mediach już dziś wiem, że wskoczą do tej dziesiątki i to bardzo możliwe że na wysokie lokaty. Trzeba tylko cierpliwie czekać :)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>